Gázáremelés? Ugyan már! Fűtésszámlád 20%-al mérsékelheted!
A napjainkban a gázáremelés során folyamatosan emelkedő árak akár 70%-os többletköltséget is jelenthetnek családonként, a havi fűtésszámlában. Azonban nem kell feltétlenül többet fizetnünk!
Az energiamegtakarítás egyik legegyszerűbb módja, ha figyelünk nyílászáróink szigetelésére. Néha elég, ha fűtési szezon elején ellenőrizzük, hogy húz-e az ablak vagy az ajtó, beengedi-e a külső hideget vagy kiszökik–e a meleg valahol. Ilyenkor a műanyag ajtók és ablakok karbantartása is (gumiáthúzás, vasalat javítás) elég, néhány ezer forintos költséggel.
Előfordulhat, hogy a tok és szárny is jó állapotban van, ilyenkor elég egy korszerű üvegcsere, dupla thermoüveggel.
Ha viszont a tok és a szárny is rossz állapotban van a megoldás a teljes ablak-, esetleg ajtószerkezet csere. A nyílászáró csere alkalmával kezeld kiemelten a profil és az üvegminőségi mutatókat.
A magas igényeket kielégítő minőségű nyílászárókat gyártó Oknoplast javaslata szerint legalább 5 légkamrás profilból, k=1,0 hőszigetelési értékű üvegezéssel gyártott nyílászárók beszerzése ajánlott. Az ő termékeik ezen kívül magas esztétikai és biztonsági követelményeket is kielégítenek.
Számoljuk ki most! Ezt teheted a gázáremelés ellen.
Egy 60m2-es lakás energiatakarékossá tétele nyílászáróinak cseréjével kb. 200.000Ft -400.000Ft-ba kerülhet. A korszerű nyílászárókkal ugyanolyan fűtési körülmények között 20% megtakarítással számolhatsz, befektetésed 4-5 év alatt megtérül. A műanyag nyílászárók amortizációja 40-60 év. A gázáremelés legjobb ellenszere, ha korszerű, jól szigetelő nyílászárókat alkalmazol.